21.07.2018 12:08

Izsludina iepirkumu Siguldas serpentīna būvdarbos konstatēto defektu novēršanai

Autors  LETA
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Izsludina iepirkumu Siguldas serpentīna būvdarbos konstatēto defektu novēršanai Dabas aizsardzības pārvalde

Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) izsludinājusi iepirkumu Siguldas serpentīna būvdarbos konstatēto defektu novēršanai. Saskaņa ar iepirkuma nolikumu, konkursa uzvarētājam defektu novēršana būs jārealizē viena mēneša laikā no līguma parakstīšanas brīža.

Nolikumā arī minēts nosacījums, ka pretendenta piedāvājumam jābūt ar garantijas termiņu ne īsāku par diviem gadiem, kā arī būvdarbu laikā jāievēro videi draudzīgas jeb "zaļās" būvniecības principus.

Pretendenti savus piedāvājums DAP var iesniegt līdz 30. jūlijam plkst. 10 Siguldā, Baznīcas ielā 7.

Kā ziņots, pērnā gada septembrī stipro lietavu rezultātā tika izskalots posms jaunajā Siguldas serpentīnā, kas ved no Svētku laukuma līdz Gaujas tiltam.

Oktobrī tā būvnieku SIA "Ventars" bezdarbības rezultātā bojājumi kļuva vēl lielāki, informēja DAP komunikācijas speciāliste Maija Rēna.

Viņa skaidroja, ka, neraugoties uz vairākkārtīgiem DAP pieprasījumiem veikt garantijas labojumus Siguldas gājēju serpentīna posmā no Svētku laukuma līdz Gaujas tiltam, SIA "Ventars" līdz šai nedēļai darbu nav sācis, līdz ar ko, vēlāku lietavu rezultātā bojājumi kļuvuši vēl ievērojamāki.

Saskaņā ar noslēgto līgumu starp DAP un SIA "Ventars", noteiktā garantijas termiņa laikā būvniekam uz sava rēķina jānodrošina takas seguma iesēdumu, nogāžu nostiprināšanas defektu, norobežojumu un koka laipu deformācijas, kā arī notekūdeņu sistēmas izskalojumu novēršana.

Pārvalde serpentīna ceļa sākumā gan pie Gaujas gan Svētku laukumā izvietojusi informantus plakātus par alternatīviem maršrutiem, kā arī informācija par pastaigu alternatīvām pieejama DAP sociālo tīklu kontos un mājaslapā.

Šī gan nav pirmā reize, kad jaunajā serpentīna ceļā veidojušies bojājumi. "Jau neilgi pēc jaunizbūvētā ceļa nodošanas ekspluatācijā DAP konstatēja objekta projektētāja un būvnieka pieļautās kļūdas, par ko saskaņā ar līguma nosacījumiem būvdarbu veicējam tika sagatavots apsekošanas un defektu noteikšanas akts," skaidroja Rēna.