25.06.2018 15:01

Mores pagastā notiks Pēterdienas radošās darbnīcas

Autors  Apriņķis.lv
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Mores pagastā notiks Pēterdienas radošās darbnīcas publicitātes

29. jūnijā no plkst.18.00 Mores pagasta "Kalna Vaizuļos" notiks pasākums "Vasaras tradīciju radošās darbnīcas – Pēterdiena", ko organizē Rīgas Latviešu biedrības (RLB) Folkloras komisija. Pasākuma apmeklētāji varēs iesaistīties tradicionālās lauku dzīvesveida norisēs un plašāk uzzināt par Mores pagasta kultūrvēsturiskā mantojuma izpēti.

RLB Folkloras komisijas vadītāja Margita Poriete pavēstīja, ka lauku sētā būs izglītojošas, sirsnīgas, atraktīvas un praktiskas Pēterdienas aktivitātes, tajā skaitā piemiņas brīdis novadniekam, izcilam valodniekam, RLB Latviešu valodas attīstības kopas dalībniekam Pēterim Kļaviņam, kas notiks sadarbībā ar Siguldas novada un Mores pagasta bibliotēku darbiniekiem. Rīkotāji atzīmē, ka Pēteris Kļaviņš studiju gados ir vācis folkloras materiālus "Kalna Vaizuļos".

Tāpat paredzēta Pēterdienas tradīciju izzināšana un pirtsslotu siešana kopā ar tradīciju zinātāju un pirtnieci Kaiju Brisoni, Pēterdienas rituāli, Pēteru godināšana, pērkona atvairīšana, rotaļas un dejas muzikantes Aigas Auziņas vadībā, Pēterdienas vainagu vīšana kopā ar dr.agr. Baibu Ošmani, siena lietu darināšana kopā ar RLB Folkloras komisijas vadītāju Margitu Porieti un mākslinieci Daigu Kļaviņu, kā arī Pēterdienas sieru degustācija, ko piedāvās bioloģiskās saimniecības "Ceplīši" saimniece Inta Kirkila.

Dalība pasākumā ir bez maksas, taču apmeklētāju skaits ir ierobežots, tādēļ rīkotāju lūgums iepriekš pieteikties, zvanot vai sūtot īsziņu uz tālruņa numuru 29528421.