Pirmā muzeju nakts Stopiņos – latvju zīmju noskaņās

(8) Galerija
Tēlnieks Uldis Sterģis stāsta par latvju zīmēm savos akmeņos. Tēlnieks Uldis Sterģis stāsta par latvju zīmēm savos akmeņos. Foto: Krišjānis Grantiņš
2012. gada 20. maijs, 12:23

"Man jau sen bija doma, ka vajadzētu aktualizēt zīmes. Šogad Ulbrokas bibliotēka to iesāka ar zīmju ieaušanu jostā. Zīmes šogad ir kā jebkura pasākuma vadmotīvs," saka Renāte Priede, Stopiņu novada vēstures muzeja vadītāja.

Stopiņu novadam tuvojas 125 gadu jubileja – arī dzimšanas dienas pasākumos akcents tiks likts tieši uz zīmju rakstiem.

Bet Muzeju naktī "viss iesākās pie Dreiliņu robežstaba. Tur redzama viena no novada zīmēm, kurā attēlots Stopiņu novada ģerboņa iepriekšējā versija – trīs astoņstūru zvaigznes. Laiku gaitā simboli mainās un pārveidojas, bet savu nozīmi nezaudē. Nākamā pietura bija barikāžu zīme, jo viena no mūsu novada vēsturiski nozīmīgākajām vietām ir Piķurgas tilts – tur barikāžu laikā tika aizsargāts Valsts radio un televīzijas centrs. Trešā pietura bija muzejs Ulbrokas vidusskolā, kurā apskatījām novada vēstures ekspozīciju, bet noslēgums – Līgo parkā. Tur visi vēlreiz varējām aplūkot akmeņos kaltās zīmes un pie reizes parunāties ar to autoru Uldi Sterģi," stāsta R. Priede.

Stopiņu novada Muzeju nakts bija kā organizēta ekskursija. „Ņemot vērā mūsu novada apdzīvoto vietu ģeogrāfiju – mums ir vismaz pieci nopietni apdzīvoti centri un novads ir ļoti izpleties, cilvēki kaut kā ir jāsavāc kopā. Tāpēc norīkojām autobusu un organizējām ekskursiju. Citādāk katrs ir savā mazajā ciematiņā un kopā grūti savākties," paskaidro R. Priede.

Muzeja vadītāja saprot, kāpēc Stopiņos Muzeja naktī apmeklētāju ir mazāk, nekā varētu būt. „Mums tomēr blakus ir Rīga ar lielajiem muzejiem un to aktivitātēm. Protams, ar tādu piedāvājumu mēs nevaram konkurēt. Tāpēc jo īpaši priecājamies par katru, kas atnāk un varbūt atnāks arī nākamgad," prāto R. Priede.

 

Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Meklēšana

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
Aptauja Rīgā. Vai vajadzētu palielināt algas @LatvijasRadio darbiniekiem? aprinkis.lv/index.php/vied… pic.twitter.com/Un3uMmTBUA
aprinkislv
Droši vien savstarpēji strīdi, viedokļu nesaskaņas un tām sekojošie kompromisi, piekāpšanās bijušas arī iepriekš, b… twitter.com/i/web/status/1…
aprinkislv
Mūziķis Atis Auzāns koka konstrukcijas 12 metrus augstai sienai ceļ bez smagās tehnikas aprinkis.lv/index.php/kult… pic.twitter.com/X6LtGq9DZh

Twitter Citi raksta

Adazu_novads
Ādažu jaunā sākumskola pieņemta ekspluatācijā adazi.lv/adazu-sakumsko… pic.twitter.com/IL0UFTwZdl
Sigulda_turisms
Dodies aizraujošā ceļojumā pa Gaujas Nacionālo parku ar laivu, lai iepazītu tā gleznaino ainavu un daudzveidīgo dab… twitter.com/i/web/status/1…
Sigulda_turisms
24. jūlijā plkst. 18.00 norisināsies vakariņas uz plosta pa Gaujas upi. Vakara gaitā uz plosta ēdienu gatavos Dikļu… twitter.com/i/web/status/1…

Saistītie raksti


Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2019