Tēvs audzina mātes pamestu bērnu

(Komentēt) Video
Attēlam itr ilustratīva nozīme. Attēlam itr ilustratīva nozīme. Foto: arhīvs
2013. gada 8. septembris, 23:15

Vēl pirms gada Zinta ikdienu veidoja jautras kompānijas, meitenes un tusiņi līdz pat rītam. Viņš centās izbaudīt visu, ko sniedz dzīve, līdz tā pārmeta negaidītu kūleni.

Zintis uzzināja, ka viņa trīsgadīgais dēls dzīvo bērnunamā. Ar viņa māti Zintis bija šķīries, un sieviete bija izveidojusi jaunas attiecības. Zintis viņas dzīvē nejaucās, bet valstij bija radušas šaubas, ka māte nerūpējas par bērnu. Sociālās aprūpes iestādē mazais Edgars dzīvoja divus mēnešus, līdz Zintis viņu paņēma pie sevis.

"Es pats uzaugu ar vecākiem un negribu pieļaut, ka Edgars aug bez vecākiem," saka Zintis.

Zintis atklāti atzīst, ka šaubījies pirms svarīgā lēmuma pieņemšanas. Negribējās pārvilkt strīpu jautrajām kompānijām. Turklāt tajā brīdī viņam nebija ne savu māju, ne arī pastāvīgu ienākumu.

"Kā iet, tā cīnāmies. Pa abiem dzīvojam, nav jau viegli. Es zināju, ka būs grūti, nevarēšu uzmest plecos giču un braukt uz Amsterdamu stopēt. Es apzinājos, kas man jāupurē, lai palīdzētu Edgaram," atzīst tētis.

Edgars, kas nu jau nosvinējis savu četru gadu jubileju, nespēj mierīgi nosēdēt pat intervijas laikā. Brūnās acis šaudās uz visām pusēm. Audzinot Edgaru, Zintis stāsta, ka bieži improvizē, taču tas nebūt neesot viegls darbs.

"Jāimprovizē, nekādās grāmatās jau to neiemācīsies, bet bērnu audzināšana nav viegls uzdevums," uzskata Zintis.

Kad jautāju, kādas vērtības Zintis vēlas ieaudzināt dēlā, viņš atbild, ka patlaban noteikti pacietību, vēlāk – tad jau redzēs: "Viens ir pacietību, kā viņam nav. Man jau arī tās nav. Pacietību. Ja neesam pacietīgi, varam gūt vilšanos. Protams, ir kaut kādi mēri, bet... es arī daudzas lietas paciešu."

Pavisam nesen Edgars sācis iet bērnudārzā. Rīta celšanās patlaban ir lielākais izaicinājums, ar ko abiem jātiek galā. Ar tēvu jau vairākus mēnešus viņi dzīvo kādā Zemgales saimniecībā, kurā Zintis palīdz lauku darbos. Arī mazais Edgars palīdzot ganīt kazas.

Gada laikā tēvs ar dēlu kļuvuši nešķirami. Mātes vārds ikdienas sarunās netiek pieminēts. Zintis patlaban ir izvēlējies Edgaram nestāstīt patiesību. Par to, ka ir tāda Tēva diena, Zintis nemaz iepriekš nav zinājis. Tagad droši vien abi to nosvinēs, viesojoties pie vectēva.

Plašāk LTV raidījuma "Panorāma" videosižetā: 

Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Meklēšana

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
Aptauja Rīgā. Vai vajadzētu palielināt algas @LatvijasRadio darbiniekiem? aprinkis.lv/index.php/vied… pic.twitter.com/Un3uMmTBUA
aprinkislv
Droši vien savstarpēji strīdi, viedokļu nesaskaņas un tām sekojošie kompromisi, piekāpšanās bijušas arī iepriekš, b… twitter.com/i/web/status/1…
aprinkislv
Mūziķis Atis Auzāns koka konstrukcijas 12 metrus augstai sienai ceļ bez smagās tehnikas aprinkis.lv/index.php/kult… pic.twitter.com/X6LtGq9DZh

Twitter Citi raksta

Adazu_novads
Ādažu jaunā sākumskola pieņemta ekspluatācijā adazi.lv/adazu-sakumsko… pic.twitter.com/IL0UFTwZdl
Sigulda_turisms
Dodies aizraujošā ceļojumā pa Gaujas Nacionālo parku ar laivu, lai iepazītu tā gleznaino ainavu un daudzveidīgo dab… twitter.com/i/web/status/1…
Sigulda_turisms
24. jūlijā plkst. 18.00 norisināsies vakariņas uz plosta pa Gaujas upi. Vakara gaitā uz plosta ēdienu gatavos Dikļu… twitter.com/i/web/status/1…

Saistītie raksti


Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2019