21.01.2014 09:37

Dombrovskis: "Aizeju ar padarīta darba sajūtu" (papildināta)

Autors  LETA
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Dombrovskis: "Aizeju ar padarīta darba sajūtu" (papildināta) Valsts kanceleja

"Aizeju ar padarīta darba sajūtu," LTV raidījumā "Rīta panorāma" trīs valdībās pavadītos piecus gadus komentēja demisionējušais Ministru prezidents Valdis Dombrovskis ("Vienotība").

Viņš norādīja, ka trīs valdību laikā, kuras viņš ir vadījis, ir izdevies sasniegt to izvirzītos mērķus – panākt finanšu un ekonomiskās krīzes pārvarēšanu, budžeta deficīta ierobežošanu, Latvijas konkurētspēju un izaugsmi. Trešās valdības sasniegums ir Nacionālā attīstības plāna 2014.–2020. gadam un ar to saistīto Eiropas finanšu plānošanas dokumentu izstrāde, eiro ieviešana.

Viņš atzinīgi novērtēja jaunās topošās valdības sastāvu un vēlmi turpināt iepriekšējās valdības iesākto. Viņaprāt, jaunā valdība būs spēcīga.

Komentējot sadarbību ar Reformu partiju (RP), V. Dombrovskis bija lakonisks: "Uz nākamajām Saeimas vēlēšanām "Vienotība" un RP iet ar vienu – "Vienotības" – sarakstu." Pēc viņa teiktā, "Vienotības" sarakstā varēs startēt vairāki RP biedri, kā to paredz abu partiju parakstītais sadarbības memorands, kura mērķis ir konsolidēt labējos spēkus, lai būtu mazāk politisko spēku – "viendienīšu". RP politiķi, kas startēs "Vienotības" sarakstā, kļūs arī par šīs partijas biedriem, sacīja V. Dombrovskis.

Lēmumu par to, vai pats kandidēs Saeimas vēlēšanās, V. Dombrovskis plānojot pieņemt janvāra beigās vai februāra sākumā. Atgriežoties Saeimas deputāta krēslā, viņš vēlētos darboties budžeta komisijā, par citām vēl iespējamas diskusijas.

V. Dombrovskis atzina, ka no pieciem premjera amatā pavadītajiem gadiem viņam noteikti nepietrūks nepieciešamības "nepārtraukti mēģināt mobilizēt politiskos spēkus kopīgajam darbam un skatīties, kā parādās jaunas idejas un kāds mēģina iet savu ceļu".

Jau ziņots, ka V. Dombrovskim šodien varētu būt pēdējā vadītā valdības sēde premjera amatā.

V. Dombrovskis Latvijas vēsturē iegājis arī kā ilglaicīgākais Ministru prezidents, vadot trīs valdības pēc kārtas, kā arī esot visvairāk dienu pēc kārtas savā amatā. Šodienu ieskaitot, V. Dombrovskis valdības vadītāja krēslā būs pavadījis kopumā 1777 dienas.

Pirmā valdības sēde V. Dombrovskim pēc apstiprināšanas amatā bija 2009. gada 12. martā. Šajā valdības sēdē gan nekādi normatīvo aktu projekti netika izskatīti – bija toreizējā Valsts prezidenta Valda Zatlera uzruna, V. Dombrovska uzruna un fotografēšanās.

Pirmā sēde, kurā tika izskatīti dažādi jautājumi un normatīvie akti, bija 17. martā. Līdzās dažādu normatīvo aktu grozījumiem valdībai bija jāizskata jautājums par akciju sabiedrību "Parex banka" un grozījumi likumā "Par valsts budžetu 2009. gadam".

Laikā, kamēr V. Dombrovskis bija valdības vadītājs, kopumā ir notikušas 364 valdības sēdes, bet šodien būs 365. sēde. No šīm sēdēm 249 bijušas kārtējās, bet 116 – ārkārtas.

Savas premjerēšanas laikā V. Dombrovskis devies 139 ārvalstu vizītēs. Pirmajā valdības vadīšanā bija 22 vizītes, bet pērn – 34. Savukārt visvairāk vizīšu premjeram bija 2012. gadā – 35. Visbiežāk viņš devies uz Beļģiju, kur atrodas Eiropas Savienības galvenās institūcijas, – 38 reizes, bet 12 reizes viņš apmeklējis Lietuvu, 10 vizītes bijušas uz Igauniju. V. Dombrovskis viesojies arī tādās valstīs kā ASV, Afganistāna, Japāna, Apvienotie Arābu Emirāti, Čīle, Katara. Valdības vadītājs apmeklējis arī lielu daļu Eiropas valstu.

Jau ziņots, ka pagājušā gada 27. novembrī pēc traģēdijas Zolitūdē, kurā dzīvību zaudēja 54 cilvēki, V. Dombrovskis paziņoja par atkāpšanos no amata.