14.01.2014 12:46

Valdība apstiprina izmaiņas pārkāpumu uzskaites punktu sistēmā

Autors  Apriņķis.lv
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Valdība apstiprina izmaiņas pārkāpumu uzskaites punktu sistēmā Krišjānis Grantiņš

Lai uzlabotu satiksmes drošību un pilnveidotu pārkāpumu uzskaites punktu sistēmu, kā arī, lai vienkāršotu punktu reģistrēšanas un dzēšanas kārtību, otrdien Ministru kabinets apstiprināja pārkāpumu uzskaites punktu sistēmas piemērošanas noteikumu grozījumus.

Satiksmes ministrijas Komunikācijas nodaļas vadītājs Aivis Freidenfelds informēja, ka noteikumos paredzēts jauns veids, lai uzlabotu agresīvo autovadītāju braukšanu – braukšanas uzvedības korekcijas grupu nodarbības šiem vadītājiem. Saņemot astoņus uzskaites punktus, autovadītāji saņems uzaicinājumu apmeklēt nodarbības pie sertificēta psihologa. Ja nodarbības tiks apmeklētas, punktu skaits tiks samazināts par diviem punktiem, bet, ja tas netiks izdarīts, palielināts par diviem punktiem.

Noteikumos iekļauta arī jauna norma, kas paredz iespēju brīvprātīgi apmeklēt ceļu satiksmes un drošas transportlīdzekļu vadīšanas kursus – tādējādi tiks dzēsti divi punkti. Šāda iespēja paredzēta vadītājiem, kuriem reģistrēti vismaz četri uzskaites punkti. Savukārt, sasniedzot astoņu punktu atzīmi, tāpat kā līdz šim, vadītājam tiks izsūtīts paziņojums par pienākumu obligāti apmeklēt kursus vai attiecīgi doties uz nule ieviestajām apmācībām pie psihologa. Ja tas netiks izdarīts, punktu skaits tiks palielināts par diviem punktiem, bet, ja tiks izdarīts, tad punktu skaits tiks samazināts par diviem punktiem.

Vēl noteikumu grozījumos ir paredzēti punkti par pārkāpumiem, par kuriem līdz šim tie netika piešķirti. Proti, par braukšanu ar transportlīdzekli, kura stikli pārklāti ar pārklājumu, kas neatbilst normatīvo aktu prasībām – viens punkts. Par transportlīdzekļa izmantošanu satiksmē, kuram nav veikta OCTA, tiks piešķirti divi punkti, līdzīgi kā par braukšanu bez valsts tehniskās apskates.

Pārkāpumu uzskaites sistēmā Latvijā darbojas kopš 2004. gada un pēdējās izmaiņas noteikumos veiktas 2009. gadā. Šīs sistēmas mērķis ir nodalīt ļaunprātīgos un regulāros ceļu satiksmes noteikumu pārkāpējus no tiem, kas brauc saskaņā ar noteikumiem un tos pārkāpj salīdzinoši reti.