11.01.2014 15:27

Prezidents: Bērni ir labāks ieguldījums nekā pensiju uzkrājumi

Autors  LETA
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Prezidents: Bērni ir labāks ieguldījums nekā pensiju uzkrājumi Valsts kanceleja

Latvijas iedzīvotājiem, domājot par nākotni, vajadzētu sniegt atbalstu bez vecākiem palikušajiem bērniem, šodien tradicionālajā kopīgajā Jaunā gada iesākuma svinēšanā ar Latvijas audžuģimenēm un aizbildņiem sacīja Valsts prezidents Andris Bērziņš.

A. Bērziņš uzrunā atsaucās uz pasākumā organizatoru stāstīto stāstu par jūras zvaigznēm un vīru, kurš sausumā nokļuvušās jūraszvaigznes nogādāja atpakaļ ūdenī, un aicināja Latvijas iedzīvotājus "izvēlēties savu jūraszvaigzni, kas nonākusi sausumā", lai par to rūpētos.

Pēc prezidenta domām, cilvēki, kuri domā, ka viņus vecumā glābs uzkrātā pensija, rūgti maldās, jo šajos laikos varot glābt tikai cilvēcisks atbalsts.

Latvijā pašlaik bērnunamos vecākus gaida tikpat bērnu, cik pašlaik to ir audžuģimenēm, norādīja Valsts prezidents. A. Bērziņš pateicās audžuģimenēm un aizbildņiem par paveikto darbu. Politiķis veltīja vairākus teikumus angļu valodā audžuģimeņu finansiālajiem atbalstītājiem no ārvalstīm, lai izteiktu pateicību par viņu sniegto ieguldījumu.

Savukārt prezidenta kundze Dace Seisuma pastāstīja pasaku jeb līdzību par rožu stādu vārdā Ieva un Jānis audzēšanu, atgādinot – tas, cik daudz laika vecāki velta saviem bērniem un cik daudz labu vārdu un mīlestības viņi sniedz, var ietekmēt to, kāds bērns izaugs.

"Šāds pasākums biedrībai ir tradicionāls, bērniem, kuri zaudējuši vecākus, tie ir lieli svētki, savukārt audžuvecākiem – iespēja ne tikai kopīgi atpūsties, bet arī pārrunāt savas problēmas un dalīties pieredzē. Audžuvecāku ikdiena nereti ir smaga, daudzas audžuģimenes ir trūcīgas, tām nepieciešams gan finansiālais, gan morālais un psiholoģiskais atbalsts," iepriekš aģentūrai LETA norādīja Latvijas Audžuģimeņu biedrības (LAB) vadītāja Ilze Golvere.

Svētku pasākumā piedalījās arī audžuģimeņu atbalstītāji un sponsori no Latvijas un ārzemēm.