09.01.2014 17:23

Straujuma piedāvā Reformu partijai vadīt Iekšlietu, Ārlietu un Ekonomikas ministriju

Autors  LETA
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Straujuma piedāvā Reformu partijai vadīt Iekšlietu, Ārlietu un Ekonomikas ministriju Valsts kanceleja

Ministru prezidenta amatam nominētā Laimdota Straujuma ("Vienotība") šodien nākusi klajā ar jaunu piedāvājumu ministru amatu sadalē.

Saskaņā ar to Reformu partija saglabātu atbildību par Ārlietu, Iekšlietu un Ekonomikas ministriju. Savukārt citas diskusijas izraisījušās Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) vadības iespējamība tikt Nacionālajai apvienībai "Visu Latvijai"-"Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK.

"Zaļo un zemnieku savienībai" saskaņā ar L. Straujumas piedāvājumu tiktu Izglītības un zinātnes ministrija, Labklājības ministrija un Zemkopības ministrija, kā arī parlamentārā sekretāra amats Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā.

Nacionālajai apvienībai "Visu Latvijai"-"Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK piedāvāts uzņemties atbildību arī par Tieslietu ministriju un Kultūras ministriju, kā arī, iespējams, parlamentārā sekretāra amatu Labklājības ministrijā.

Savukārt partija "Vienotība" saglabātu atbildību par Veselības ministriju, Aizsardzības ministriju un Finanšu ministriju, kā arī Satiksmes ministriju kopā ar Saeimas neatkarīgajiem deputātiem jeb tā saukto "Olšteina sešinieku".

Kā ziņots, saskaņā ar L. Straujumas iepriekšējo piedāvājumu RP tika piedāvāts ieņemt ekonomikas ministra, veselības ministra un iekšlietu ministra amatu. RP ar šādu piedāvājumu nebija mierā un uzreiz pauda vēlmi "samainīt" Veselības ministriju pret Izglītības un zinātnes ministriju. Vēlāk iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis arī paziņojis, ka nolēmis atteikties no iekšlietu ministra amata jaunajā valdībā par labu tam, lai ārlietu ministra amatu varētu ieņemt Edgars Rinkēvičs.

"Vienotība" tika piedāvāts uzņemties atbildību par Finanšu ministriju, Izglītības un zinātnes ministriju, Aizsardzības ministriju, kā arī kopā ar neatkarīgajiem Saeimas deputātiem arī par Satiksmes ministriju.

Nacionālo apvienību "Visu Latvijai"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK L. Straujuma aicināja izvirzīt pārstāvjus VARAM, Kultūras ministrijas un Tieslietu ministrijas vadīšanai. Nacionālā apvienība pauda gatavību uzņemties atbildību par šīm ministrijām, kā arī norādīja, ka šīs partijas deleģētais ministrs būtu gatavs vadīt arī Ekonomikas ministriju.

Savukārt "Zaļo un zemnieku savienībai" (ZZS) piedāvāts uzņemties atbildību par Zemkopības ministriju, Labklājības ministriju un Ārlietu ministriju. ZZS gan vēlētos uzņemties atbildību par VARAM, un ZZS veidojošās Latvijas Zaļās partijas valde kā kandidātu VARAM ministra amatam izvirzījusi Saeimas deputātu Raimondu Vējoni. Tikmēr ZZS valdes priekšsēdētājs Uldis Augulis pauda atturīgu pozīciju par ZZS gatavību diskutēt par to, ka topošajā valdībā ZZS varētu ieņemt iekšlietu ministra amatu, tādējādi RP saglabātu ārlietu ministra portfeli.

Valdības veidošanā iepriekš tika izmantots princips, ka katrai partijai pienāktos pa vienai "resursu" ministrijai (Satiksmes ministrija, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, Ekonomikas ministrija, Zemkopības ministrija), pa vienai "atbildības" ministrijai (Labklājības ministrija, Veselības ministrija, Izglītības un zinātnes ministrija, Kultūras ministrija) un pa vienai no "spēka" un "stratēģiskajām" jeb tiesiskā bloka ministrijām (Aizsardzības ministrija, Tieslietu ministrija, Ārlietu ministrija, Iekšlietu ministrija). Katra partija varētu uzņemties atbildību par trīs ministrijām, savukārt "Vienotība" – par četrām, tostarp kā premjera partija arī par Finanšu ministriju.