25.12.2013 19:55

Straujuma saņēmusi piedāvājumu uzņemties premjera pienākumus

Autors  LETA
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Zemkopības ministre Laimdota Straujuma ir uzrunāta kā iespējamā Ministru prezidenta amata kandidāte, aģentūrai LETA apstiprināja Straujuma.

Viņa atzina, ka šāda saruna esot bijusi, bet tas esot vienīgais, ko viņa pašlaik atklāšot, tādējādi sīkāk nekomentējot, kas šādu piedāvājumu izteicis.

"Ir svētku laiks, un pašlaik esot pāragri šo informāciju publiski komentēt," piebilda Straujuma.

Lai arī prezidents Andris Bērziņš bija izteicis cerību, ka premjera amata kandidātu būtu labi nosaukt pirms Ziemassvētkiem, tomēr, tas nav noticis, jo Valsts prezidenta birojā nav informācijas, ka kāda no partijām būtu gatava nākt klajā ar savu kandidātu, kuram būtu nodrošināts Saeimas vairākuma atbalsts.

Līdzšinējais premjerministrs Dombrovskis 27.novembrī paziņoja par atkāpšanos no amata, uzņemoties atbildību par traģēdiju Zolitūdē, kurā, iebrūkot lielveikala "Maxima" jumtam, gāja bojā 54 cilvēki.

Pēc demisijas ir notikušas vairākas politisko konsultāciju kārtas, "Vienotība" divas reizes ir piedāvājusi premjera amata kandidātus, taču abas reizes Bērziņš tos noraidījis. Bērziņš ir paziņojis, ka no partijām vienošanos par kādu kandidātu gaidīs līdz 7.janvārim, bet, ja vienošanās nebūs sasniegta, pēc tam piedāvās savu kandidātu premjera amatam, kas, pēc Saeimas priekšsēdētājas Solvitas Āboltiņas teiktā, esot Latvijas pastāvīgais pārstāvis NATO Māris Riekstiņš.

Tikmēr politikas kuluāros vakantā premjera amata kontekstā tiek locīta vēl virkne dažādu cilvēku vārdu - Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētājs Jānis Reirs, ĀM valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs, bijušais Latvijas vēstnieks Japānā Pēteris Vaivars, kurš oficiāli konsultējies ar "Vienotību", taču īstu atbalstu nav saņēmis.