24.12.2013 14:12

Arhibīskaps Stankevičs aicina pateikties līdzcilvēkiem par labo

Autors  LETA
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Rīgas arhibīskaps-metropolīts Zbigņevs Stankevičs savā apsveikumā Ziemassvētkos aicina dzīvot citiem un pateikties līdzcilvēkiem par visu labo, ko esam saņēmuši aizvadītajā gadā.

"Mēs esam aicināti dzīvot citiem, jo prieks dzimst tur, kur ir dalīšanās, kur ir kopība, kur cilvēks nedzīvo tikai sev. Šajos svētkos pateiksimies Dievam un līdzcilvēkiem par visu to labo, ko esam saņēmuši aizvadītajā gadā, un nedzīvosim tikai sev, bet arvien vairāk sadraudzībā un labu darot cits citam," uzsver Stankevičs.

Viņš norāda, ka Kristus dzimšanas svētki ir priecīgs notikums un Jaunās Derības vēstule kolosiešiem palīdz atsegt šo svētku noslēpumainības plīvuru. "Šis mazais bērniņš ir neredzamā Dieva attēls, visas radības pirmdzimtais, jo viņā radīts viss, kas ir debesīs un virs zemes - redzamais un neredzamais. Viss caur viņu un viņa dēļ radīts. Un viņš ir pirms visa, un viss pastāv viņā," norāda Stankevičs.

Pēc viņa teiktā, Jēzus personā savienojas neredzamā, dievišķā pasaule ar redzamo. "Pateicoties Viņam, mums ir pieeja tai realitātei, kas tiek saukta par Dieva Valstību. Viņš ir kā durvis uz jaunu un labāku pasauli," sacīts apsveikumā.

Viņš akcentē, ka Kristus ir dzimis cilvēkiem un, pateicoties viņa piedzimšanai, cilvēki zina, ka Dievs ir ar viņiem gan priekos, gan bēdās. "Viņš nes mūsu rūpju krustu un dod drošu apsolījumu, ka tiem, kuri atveras uz viņa klātbūtni, pēc nakts uzausīs rīts, pēc drūmām dienām nāks gaišas. Dievs mūs atbrīvo no grēka un ļaunuma jūga un dod spēku radīt labāku pasauli. Ir iemesls priecāties," aicina arhibīskaps.

"Lai Jēzus bērns ienes savu mīlestības un žēlastības pilno svētību ikvienā namā un sirdī," Latvijas iedzīvotājiem Ziemassvētkos novēl Stankevičs.