Rīgā un Siguldā viesosies starptautiski atzīts bērnu koris no Japānas

(Komentēt)
Rīgā un Siguldā viesosies starptautiski atzīts bērnu koris no Japānas Foto: publicitātes
2018. gada 14. augusts, 14:10

Baltijas un Somijas koncerttūres ietvaros no 2018. gada 21. līdz 25. augustam Latvijā viesosies NHK Tokijas bērnu koris no Japānas (pilnā nosaukumā – Japānas Raidorganizāciju korporācijas Tokijas bērnu koris) diriģentu Kendži Otaņi un Noriko Kanedas vadībā.

NHK Tokijas bērnu koris ir kolektīvs ar vairāk nekā 60 gadu ilgu vēsturi, augstu profesionālo meistarību un plašu starptautisko atpazīstamību. Somijā, Igaunijā un Latvijā koris šoreiz koncertēs 63 dziedātāju sastāvā, apvienojot jauniešus vecumā no 12 līdz 20 gadiem, informē Rīgas Doma meiteņu kora "Tiara" projektu vadītāja Madara Boka.

Tokijas bērnu koris dibināts 1952. gadā ar mērķi uzturēt un atbalstīt Japānas Raidorganizāciju korporācijas izglītojošās un bērnu auditorijai veltītās programmas, paplašinot bērnu redzesloku. Koris piedalījies Japānas Raidorganizāciju korporācijas veidotajās programmās, kā arī sadarbojies ar ārzemju koriem un nozīmīgākajiem Japānas orķestriem. Jau kopš kora 20. jubilejas, kas tika atzīmēta 1972. gadā, ik gadu tiek sniegti NHK Tokijas bērnu kora dibināšanai veltīti koncerti Japānā un ārvalstīs, iepazīstinot klausītājus ar daudzveidīgām programmām, tostarp japāņu komponistu sacerētiem jaundarbiem, kas īpaši veltīti korim.

2018. gadā NHK Tokijas bērnu kori kopskaitā veido 175 dziedātāji. Diriģents Kendži Otaņi par viesošanos Latvijā saka: "Esam priecīgi sniegt koncertus zemē ar bagātu vēsturi un brīnišķīgu dabu. Ziemeļeiropas un Baltijas valstu spēcīgās kordziedāšanas tradīcijas jau ilgus gadus ir Japānas mūziķu uzmanības lokā. NHK Tokijas bērnu koris ir pagodināts iepazīt latviešu kultūru, vienlaikus iepazīstinot klausītājus ar Japānas kormūziku."

Kora sadarbības partneris Latvijā ir Rīgas Doma meiteņu koris "Tiara" un diriģente Aira Birziņa. Abu kolektīvu draudzības pirmsākumi meklējami 2006. gadā, kad pirmoreiz tika organizētas diriģentu apmaiņas programmas un meistarklases. Tāpat latviešu kormūzika bieži skan Latviešu mūzikas festivālā Japānā, kas kopš 2009. gada tiek organizēts Tokijā. Šoreiz abi kori tiksies kopīgā meistarklasē kultūras centrā "Berģi" un iepazīs latviešu tradīcijas Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā, norāda M. Boka.

22. augustā plkst. 18.00 NHK Tokijas bērnu koris sniegs koncertu Siguldas koncertzālē "Baltais flīģelis". Klausītājiem būs iespēja dzirdēt japāņu tradicionālo mūziku, kas vēsta par tālās zemes neparasti iedvesmojošo dabu un dzīves ritumu. Tautas melodijas apdarinājuši tādi japāņu komponisti kā M. Mamija, M. Šibata, K. Otake, M. Miki, M. Kitadzume u.c. Programmā iekļauti nozīmīgāko mūsdienu japāņu komponistu – A. Mijoši, K. Macušitas un T. Sudzuki – darbi, skanēs arī latviešu autoru I. Ramiņa, Dz. Kurmes-Gedroicas, V. Dārziņa, U. Prauliņa mūzika. Koncertā ieeja ir bez maksas.

Stiprinot abu valstu draudzību kormūzikas laukā, Rīgas Doma meiteņu koris "Tiara" un NHK Tokijas bērnu koris aicina uz koncertu "Impresijas" Rīgas Domā 2018. gada 24. augustā plkst. 19.00. Koncertā piedalīsies Jolanta Barinska (ērģeles), Rīgas Doma meiteņu koris "Tiara" (diriģente Aira Birziņa) un NHK Tokijas bērnu koris (diriģenti Kendži Otaņi un Noriko Kaneda). Programmā M. Einfeldes, R. Dubras, U. Prauliņa, A. Kalēja, Ž. Alēna, R. Oguras, S. Otas un citu komponistu mūzika, vēsta M. Boka.

Koncerta "Impresijas" programmā ietvertās muzikālās ainavas klausītājiem dāvās divu izcilu koru priekšnesumos un krāsainus iespaidus varenajās Rīgas Doma ērģeļu skaņās. NHK Tokijas bērnu kora dziedājumā būs klausāms pasaules pirmatskaņojums Uģa Prauliņa jaundarbam "Japānas impresijas", par ko diriģents K. Otaņi saka: "Iedvesmojoties no japāņu tradicionālās dzejas, komponists radījis skaistu un aizkustinošu mūzikas skanējumu. Esmu pārliecināts, ka skaņdarbs taps iemīļots arī Japānā."

Meiteņu kora "Tiara" priekšnesumā skanēs emocionāli piesātinātie M. Einfeldes, K. Krēka un M. Košāra sakrālie skaņdarbi. Skanot R. Dubras "Gavilēm" diviem koriem, koncerta noslēgumā apvienosies latviešu un japāņu dziedošie bērni. Biļetes uz šo koncertu iespējams iegādāties Rīgas Doma kasē, norāda M. Boka.

  • Drukāt
  • Novērtēt šo ziņu
    (0 balsojumi)

Meklēšana

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
Gaidāmās Eiropas Parlamenta vēlēšanas nemēdz būt kupli apmeklētas. Ļoti slikti! Viedoklis: Kurš maksā, tas pasūta..… twitter.com/i/web/status/1…
aprinkislv
Stopiņu florbolisti @Stopini_Latvia @FSMasters patur savā īpašumā Pierīgas čempionu titulu 2.@kekavaLV , 3.… twitter.com/i/web/status/1…
aprinkislv
Atkritumu apsaimniekošana – ceļu daudz, bet mērķis viens aprinkis.lv/index.php/sabi… pic.twitter.com/oawXycEgDu

Twitter Citi raksta

ZVskola
Starptautiskā volejbola turnīrā Igaunijā U-14 vecuma grupas meiteņu volejbola komandai 1.vieta. Apsveicam! pic.twitter.com/HkoL2JG7ro
Adazu_novads
Izmaiņas satiksmes organizācijā 1.jūnijā Gaujas svētku laikā ej.uz/buxd
Saulkrastic
Šodien, 17.maijā, ūdens temperatūra +5,8C. #Saulkrasti pic.twitter.com/kPHtFFWTfn

Saistītie raksti


Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2019