Arī Valmieras teātris uzsāk jauno sezonu

(Komentēt)
Arī Valmieras teātris uzsāk jauno sezonu Foto: Matīss Markovskis
2018. gada 2. augusts, 11:52

1. augustā ar tradicionālo fotografēšanos uz teātra kāpnēm jauno sezonu uzsāka arī Valmieras teātris. Jau trešo gadu pirmais sezonas notikums ir Valmieras vasaras teātra festivāls, tāpēc šoreiz sezonas atklāšanas pasākumā īpaši tika sumināts festivāla direktors – režisors Reinis Suhanovs.

Kā vēsta teātra pārstāve Ieva Puķīte, šogad festivāla programma ir īpaši plaša: pirmizrādes piedzīvos gan lielās formas darbi pieaugušajiem, gan mūzikas teātra izrāde jauniešiem, būs arī vairāki iestudējumi bērniem un ģimenēm, laikmetīgā opera: "Festivāla izrādes nu jau tradicionāli tiek veidotas teātrim neierastās vietās pilsētvidē, šoreiz – rūpnieciskās teritorijās, senā lopu laidarā, mežā, tukšā baseinā un citviet."

Sezonas atklāšanā teātra direktore Evita Sniedze klātesošos iepazīstināja ar teātra kafejnīcas jauno nomnieku – Valmiermuižas alus darītavas saimnieku Aigaru Ruņģi, kurš kopā ar savu saimi turpmāk rūpēsies par teātra viesu un aktieru labsajūtu, tādējādi vēl jo ciešāk nostiprinot Valmieras teātra un Valmiermuižas alus darītavas sadarbību.

Līdz ar jauno sezonu, aktīvi sākas mēģinājumu process, jo septembra beigās gaidāms šīs sezonas pirmais jauniestudējums – amerikāņu rakstnieka Reja Bredberija "Fantočini noslēpums". Izrādi uz Valmieras teātra skatuves rada režisores Jekaterinas Polovcevas (Maskava) un scenogrāfa Emīla Kapeļuša (Sanktpēterburga) tandēms ar Valmieras teātra dažādu paaudžu aktieriem.

Jaunā izrāde stāsta par ģimeni, tās mīlestību un uzticēšanos, zaudējuma sāpēm un dzīvošanu tālāk. Izrāde padara iespējamu to, kas reālajā dzīvē ir utopisks sapnis – absolūtas mīlestības un nemirstības sasniegšana. Šis ļoti emocionālais un interesantais Reja Bredberija zinātniskās fantastikas literatūras autora stāsts, kurā iekļauti Volta Vitmena teksti, Latvijā tiek iestudēts pirmo reizi. Pirmizrāde gaidāma 27. septembrī.

Tāpat turpinot ilggadējo tradīciju, arī šogad teātris viesosies Rīgā, Dailes teātra Mazajā zālē, piedāvājot četrus stāstus par cilvēku savstarpējām attiecībām un mīlestības dažādo dabu: "Kaķis uz nokaitēta skārda jumta", "Augusta vaļi", "104 lappuses par mīlestību" un "Mīlestības testaments". Viesizrādes notiks no 17. līdz 26. augustam.

  • Drukāt
  • Novērtēt šo ziņu
    (1 balsojums)

Meklēšana

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
Jauniešu koris "Maska" @korisMaska – Babītes novada un Latvijas vizītkarte aprinkis.lv/index.php/kult… pic.twitter.com/DGZ2NCrVHc
aprinkislv
Māris Zanders @Maris_Zanders : Krievija... Kas tālāk? aprinkis.lv/index.php/vied…
aprinkislv
Carnikavā @Carnikavas_nov dzēsts paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks aprinkis.lv/index.php/sabi… pic.twitter.com/h78DKh2EbS

Twitter Citi raksta

Due to an error, potentially a timed-out connection to Twitter, this user's tweets are unable to be displayed.

Saistītie raksti


Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2019