Imanta Ziedoņa muzejs aicina uz brīvdabas kino vakariem

(Komentēt)
Imanta Ziedoņa muzejs aicina uz brīvdabas kino vakariem Foto: publicitātes
2018. gada 1. augusts, 12:42

Kopjot dzejnieka Imanta Ziedoņa vēlmi, lai viņa muzeju caurvītu jaunrade, sešas piektdienas pašā vasaras izskaņā Ziedoņa muzejā Murjāņos tiks organizēti brīvdabas kino seansi, kuros zem klajas debess tiks demonstrētas latviešu režisoru filmas.

Pirmais seanss notiks jau 3. augustā, kad zem zvaigžņotajām augusta debesīm tiks demonstrēta režisores Kristas Burānes pilnmetrāžas dokumentālā filma "Pasaka par tukšo telpu" par izcilo scenogrāfu un pedagogu Andri Freibergu.

Kā uzsver Imanta Ziedoņa muzeja vadītāja Dace Zariņa, brīvdabas kino vakari ir gaidīti notikumi, kuros iespējams jēgpilni pavadīt laiku, baudot Latvijas kino. Kino vakari muzejā norisināsies jau ceturto vasaru, un uz tiem aicināts ikviens.

"Turpinot Imantam Ziedonim tik tuvo jaunrades atbalsta misiju, ik vasaru veicinām latviešu kino popularitāti, ceļot gaismā sen vai pat pavisam neredzētas filmas un to veidotājus. Brīvdabas kino vakari sniedz iespēju apvienot augusta zvaigžņu lietus vērošanu ar kultūru, iepazīstot Latvijā tapušas lieliskas filmas," piebilst Imanta Ziedoņa muzeja radošais direktors Jānis Holšteins-Upmanis.

10. augustā varēs noskatīties režisores Ināras Kolmanes filmu "Dubultā dzīve. Sekss un PSRS", iegrimstot ironiskos, traģikas un humora pilnos stāstos par Homo Sovieticus jeb padomju cilvēku. Vakara sarunas viesis – filmas režisore Ināra Kolmane.

"Arī 24. un 31. augustā, kā arī 7. un 14. septembrī tiksimies "Dzirnakmeņos", lai kopīgi ar filmu veidotājiem noskatītos Kristīnes Želves režisēto "Mērijas ceļojumu", Roberta Rubīna "Gribētos būt aplim", Mareka Bērenta un Kristiana Luhaera "Savējie sapratīs. Septiņdesmitie. Spožums un posts" 2. daļu, kā arī "VFS Films" un Lietuvas kopražojumā tapušo "Brīnišķīgie lūzeri"," muzeja pārstāve ieskicē gaidāmos kino seansus.

Vakaru programmā paredzēta vieta arī vēderpriekiem. Ikviens kino viesis aicināts ierasties ar groziņu, starp citiem gardumiem līdzi ņemot arī kartupeļus, ko kopīgi uzcept uz lielās pannas zem klajas debess un kopīgi arī notiesāt.

Pirms katra seansa būs iespējams piedalīties sarunā ar filmas veidotājiem un uzdot sev interesējošus jautājumus. Biļetes varēs iegādāties norises vietā pirms pasākuma. Lietus gadījumā brīvdabas kino tiks pārcelts uz Ziedoņa muzeja klēti.

Plašāka informācija par brīvdabas kino seansiem un citiem Imanta Ziedoņa muzeja notikumiem šeit.

  • Drukāt
  • Novērtēt šo ziņu
    (0 balsojumi)

Meklēšana

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
Juris Ulmanis @Jurisu : Uz Grenlandi – pēc pērlēm. Fragmenti no topošās grāmatas (2.daļa) aprinkis.lv/index.php/atpu… pic.twitter.com/6tBx29ap0j
aprinkislv
Ikšķiles novada pašvaldības @Ikskilelv 25 jautājumi Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai… twitter.com/i/web/status/1…
aprinkislv
VARAM @VARAM_Latvija Olaines novada teritorijas apvienošanai piedāvā četrus variantus (@letanewslv)… twitter.com/i/web/status/1…

Twitter Citi raksta

adazuvidusskola
Izlaidums 9.eg klašu skolēniem Vairāk: ej.uz/trq8 pic.twitter.com/GLePwi1LIK
Ikskilelv
“Tev ir simtiem iespēju šodien savas nākotnes durvis vērt...” - Ikšķiles vidusskolas absolventi svin izlaidumu ikskile.lv/lv/jaunumi/tev…
VARAM_Latvija
Noslēdzam nedēļu ar jau uzklausītām 23 pašvaldībām un vizītēm 9 novadu centros. Šodien pabijām @Olaines_novads un p… twitter.com/i/web/status/1…

Saistītie raksti


Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2019