Mūrniece: Krājums Latvija un latvieši ir jauns pakāpiens letonistikas starpnozaru disciplīnas attīstībā

(Komentēt)
Mūrniece: Krājums "Latvija un latvieši" ir jauns pakāpiens letonistikas starpnozaru disciplīnas attīstībā Foto: Saeimas administrācija
2018. gada 23. maijs, 21:04

Akadēmisko rakstu krājums "Latvija un latvieši" ir jauns pakāpiens letonistikas starpnozaru disciplīnas attīstībā, krājuma prezentācijas pasākumā pauda Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK).

Savā runā Mūrniece uzsvēra, ka ir svarīgi laiku pa laikam zinātniski izvērtēt savas valsts un tautas dažādus vēstures posmus.

Saeimas priekšsēdētāja arī pieminēja ārvalstīs dzīvojošo latviešu nozīmīgumu. "Latvijas valsts pirms simts gadiem radās, jo latvieši sevī nesa spēcīgu valstsgribu. Savukārt mūsdienās Latvijas valsts ir tā, kas kopīga visiem latviešiem - Latvija ir visu latviešu kopā turētāja un vienotāja," sacīja Mūrniece.

Kā ziņots, Latvijas Zinātņu akadēmijā trešdien tika prezentēts akadēmisko rakstu krājums "Latvija un latvieši", kas sastāv no diviem sējumiem.

Pirmajā sējumā analizēta situācija mūsdienu Latvijā, tiek gūts priekšstats par valsts konstitucionālajiem pamatiem, tautsaimniecību, demogrāfiju, valodu, izglītību un zinātni, kultūrainavu, kā arī dažādiem kultūras aspektiem un sportu. Savukārt otrais sējums veltīts latviešu etnosam kopš senlaikiem līdz neatkarīgas valsts izveidošanai, kā arī Latvijas valstij laikā no 1918.gada līdz 1991.gadam, tai skaitā pievēršoties tās attīstības problēmām un divu okupāciju nodarītajam ļaunumam.

Sējuma rakstu autori ir Latvijas vadošie zinātnieki un speciālisti. Krājumā izmantotas jaunākās arheoloģiskās liecības, nepublicēti arhīvu un krātuvju materiāli, kā arī latviešu un ārzemju autoru jaunākās publikācijas. To ilustrē vairāki simti fotogrāfiju, no kurām daudzas tika publicētas pirmoreiz. Krājuma izdošanu finansiāli atbalstījuši LZA goda patroni Pēteris Avens un Juris Savickis.

 

  • Drukāt
  • Novērtēt šo ziņu
    (0 balsojumi)

Meklēšana

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
Čiekurciema patiesības. Gāzes termināļa dzirksteles aprinkis.lv/index.php/vied… pic.twitter.com/lJz5jnUPpg
aprinkislv
Austrijas pērles: mūzika, vīns, pilis un našķi aprinkis.lv/index.php/atpu… pic.twitter.com/yftK6dOZgw
aprinkislv
Kas notiek Imanta Ziedoņa, Vijas Artmanes un Anšlava Eglīša mājās? aprinkis.lv/index.php/kult… pic.twitter.com/1fFpOQYP3X

Twitter Citi raksta

Marupes_novads
Vasara un aktīvā atpūta ir kopsaucējs lieliskai laika pavadīšanai kopā ar saviem mīļajiem. Aicinām piedalīties auto… twitter.com/i/web/status/1…
Sigulda_turisms
No 26. līdz 28. jūlijam gleznainajā Siguldas pilsdrupu estrādē norisināsies Starptautiskie Siguldas Opermūzikas svē… twitter.com/i/web/status/1…
Adazu_novads
Ādažu jaunā sākumskola pieņemta ekspluatācijā adazi.lv/adazu-sakumsko… pic.twitter.com/IL0UFTwZdl

Saistītie raksti


Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2019