23.02.2017 13:06

Par "Latvijas piena" investoru kļūst Vācijas koncerns "Fude + Serrahn Milchprodukte"

Autors  BNS
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Par "Latvijas piena" investoru kļūst Vācijas koncerns "Fude + Serrahn Milchprodukte" pixabay.com

Par piena pārstrādes uzņēmuma "Latvijas piens" investoru kļuvis Vācijas koncerns "Fude + Serrahn Milchprodukte", iegādājoties 75,1 % daļu no līdzšinējā vairākuma akcionāra – kooperatīva "Latraps".

Pēc darījuma "Latvijas piena" 75,1 % daļu pieder "Fude + Serrahn Milchprodukte" meitas uzņēmumam "Eximo Agro-Marketing", 14,5 % – "Latraps", 8,5 % – piensaimnieku kooperatīvajai sabiedrībai "Dzēse", 1,9 % – lauksaimnieku kooperatīvajai sabiedrībai "VAKS", informē uzņēmuma pārstāve Rita Voronkova.

Darījuma summu un investīciju apmērus uzņēmums patlaban neatklāj.

"Fude + Serrahn Milchprodukte" sagatavojis investīciju plānu "Latvijas piena" attīstībai. Tā realizāciju veiks koncerna pārtikas vairumtirdzniecības uzņēmums Baltijā "Eximo Agro-Marketing" un tiks uzsākta jau šogad, norāda R. Voronkova.

No ceturtdienas, 23. februāra, uzņēmumā darbu sāk stratēģisko investoru pārstāvoša valde, kurā darbojas trīs cilvēki – valdes priekšsēdētājs, "Eximo Agro-Marketing" ilggadējais vadītājs Baltijas valstīs Jānis Vaivods, "Eximo Agro-Marketing" Vācijas uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Jānis Cipulis un "Fude + Serrahn Milchprodukte GmbH&Co" īpašnieks Andreass Zerāns. "Latvijas piens" kļūst par pirmo "Fude + Serrahn Milchprodukte" pārstrādes uzņēmumu ārpus Vācijas.

"Investīciju mērķis ir dubultot ražošanas apjomu "Latvijas pienā", attīstot siera un industriālo produktu ražošanu, vienlaikus optimizējot un stabilizējot uzņēmumu," uzsver "Latvijas piena" jaunais valdes priekšsēdētājs Jānis Vaivods, norādot, ka mērķtiecīgu investīciju piesaisti sekmēja arī uzņēmuma līdzšinējās vadības ieinteresētība un līdzdalība investīciju piesaistē.

""Latraps" specializācija ir graudkopība un tā mērķis nebija iesaistīšanās piena nozarē, bet gan atbalsts piena nozarei grūtā brīdī, kas pārdzīvo krīzes situāciju, kas saistīta gan ar Krievijas embargo, gan Eiropas piena ražošanas kvotu sistēmas atcelšanu, gan globālo piena produktu pārprodukciju. "Latraps", kļūstot par vadošo dalībnieku, uzsvēra nepieciešamību piesaistīt investoru ar kompetenci piena nozarē un starptautiskā tirgus pieredzi, kas ir sekmīgi realizēts," skaidro "Latraps" ģenerāldirektors Edgars Ruža.

Viņš uzskata, ka spēcīga un pieredzējuša Vācijas piena pārstrādes koncerna ienākšana Latvijas tirgū un stratēģiskā investora piesaiste "Latvijas pienam" ir attīstības garants uzņēmumam un reizē sniegs ilgtermiņa sadarbības iespējas piena ražotājiem.

"Latvijas piena" līdzšinējā valdes priekšsēdētāja Anita Skudra pauž, ka investori ir novērtējuši "Latvijas piena" potenciālu, pieņemot lēmumu koncerna pirmās investīcijas ārpus Vācijas realizēt Latvijā. Investīciju piesaiste došot jaunas iespējas uzņēmumam, īpaši jaunu pārdošanas kanālu veidošanā, izmantojot koncerna un "Eximo" tirdzniecības kanālus Vācijā un pasaulē.

"Man ir gandarījums, jo "Latvijas Piens" sekmīgu potenciālu uzrādīja visgrūtākajos apstākļos – saglabājot spēju pārfokusēties no industriālo produktu ražošanas uz produktu ar augstāku pievienoto vērtību, siera, ražošanu, attīstīt eksportu uz Skandināvijas valstīm un meklēt citus jaunus tirgus laikā, kad nozarē sākās dziļa krīze un mainījās vadošie akcionāri pēc kooperatīva "Trikāta" maksātnespējas izsludināšanas," norāda Skudra.

"Fude + Serrahn Milchprodukte" dibināts 2001. gadā, tajā ietilpst deviņi piena pārstrādes uzņēmumi Vācijā, kas ražo industriālos piena produktus, kā arī sviestu, sieru un jogurtu. Koncerna gada apgrozījums ir 740 miljoni eiro un tirdzniecības apjoms 800 000 tonnu gadā, informē Voronkova.

Koncernā ietilpstošais pārtikas vairumtirgotājs "Eximo Agro-Marketing" darbu Baltijas valstīs uzsāka 2004. gadā. Kopš tā laika attīstīta darbība un gūta pieredze sadarbībā ar Latvijas piena nozares uzņēmumiem. 

"Latvijas piens" ir Latvijas lauksaimnieku veidots uzņēmums, kas darbu sāka 2012. gada nogalē. No 2014. gada uzņēmums fokusējies uz siera ražošanu.