12.07.2012 15:40

Lidostā "Rīga" atver veterināro robežkontroles punktu

Autors  Apriņķis.lv
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Lidosta "Rīga". Lidosta "Rīga". arhīvs

Mārupes novadā esošajā starptautiskajā lidostā "Rīga" 12. jūlijā darbu sāka Eiropas Komisijas atzīts Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) robežkontroles punkts, kurā diennakts režīmā veiks importa un tranzīta kravu kontroli.

 

Pēc PVD aplēsēm, visbiežāk inspektoriem jaunajā kontroles punktā nāksies kontrolēt no trešajām valstīm Eiropas Savienībā ar gaisa transportu ievestos fasētus saldētos dzīvnieku izcelsmes produktus. Tomēr lielākais kravu apjoms sākotnēji būs no Eiropas Savienības teritorijas izvedamās pārtikas kravas, kas paredzētas NATO karaspēkam Afganistānā, vēsta biznesa portāls "Nozare.lv".

"Veterinārā robežkontroles punkta izveide lidostā ir ļoti nepieciešama ne tikai iedzīvotājiem, kuri varēs būt droši, ka no trešajām valstīm ar gaisa satiksmi sūtītās pārtikas preces ir pārbaudītas un drošas, bet arī Latvijai kopumā. Veterinārās kontroles nodrošināšana Latvijai un Eiropas Savienībai stratēģiski svarīgajā vietā – lidostā – veicinās starptautisko tirdzniecību, vienlaikus stiprinot arī valsts ekonomisko izaugsmi," norādīja PVD ģenerāldirektors Māris Balodis.

Kopš Latvijas iestāšanās Eiropas Savienībā 2004. gadā tuvākie veterinārie robežkontroles punkti bija Viļņas un Helsinku lidostās, bet lidostā "Rīga" PVD kontrolēja tikai sūtījumus ar augu izcelsmes produktiem, pārtikas precēm, kas nebija dzīvnieku izcelsmes, kā arī nepārtikas preces.