17.06.2012 12:49

Olainē ražotu uztura bagātinātāju cer eksportēt uz Lielbritāniju

Autors  Apriņķis.lv
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Olaines novadā ražotais "Alco Bye". Olaines novadā ražotais "Alco Bye". www.pilsaptieka.lv

Patlaban notiek sarunas par Olaines novadā ražotā uztura bagātinātāja "Alco-Bye", kas būtiski samazina alkohola koncentrāciju asinīs un uzlabo cilvēku pašsajūtu pēc grādīgo dzērienu lietošanas, eksportu uz Lielbritāniju.

Kā stāsta uztura bagātinātāju ražotāja un medikamentu mazumtirgotāja SIA "Nikafarm" valdes priekšsēdētājs Leonīds Cudečkis, "Alco-Bye" Olaines novadā tiek ražots jau desmit gadus, vēsta nozare.lv. Tas ir reģistrēts kā uztura bagātinātājs, un tā pārdošana sākās pirms desmit gadiem, kad tas tika izstrādāts. Šajā laikā produkts ticis arī uzlabots un papildināts. Desmit gados no uzņēmuma resursiem ieguldīti ap 50 000 latu. "Alco-Bye" ir nopērkams visos "Sky" lielveikalos un "Ģimenes", "Mēness" un "Nikafarm" aptiekās.

"Latvijā par šo produktu interese ir, bet neliela, jo cilvēki par "Alco-Bye" ir maz informēti," atzina L. Cudečkis. Patlaban notiek sarunas ar sadarbības partneriem Lielbritānijā par iespējām eksportēt "Alco-Bye". Cudečkis prognozēja, ka sadarbības līgumu varētu noslēgt gada laikā.

Uztura bagātinātāja "Alco-Bye" iedarbību Valsts narkoloģijas centrā pārbaudījis pazīstamais narkologs Jānis Strazdiņš. Viņš stāstīja, ka produkts samazina alkohola koncentrāciju asinīs. Pārbaudēs pierādījies, ka alkohola koncentrācija asinīs pēc "Alco-Bye" lietošanas ievērojami samazinājās - pat līdz 35% jau 30-45 minūtes pēc iekšķīgas lietošanas.

"Alco-Bye" radīts ne tikai cilvēkiem, kuriem ir problēmas, lietojot alkoholu, bet arī veseliem cilvēkiem, piebilda Strazdiņš. Tas ieteicams arī tiem cilvēkiem, kuriem ir gaidāma lietišķa tikšanās, kuras laikā ir paredzēta lietišķu darījumu apspriešana pie pusdienu galda, kas neizslēdz alkoholisko dzērienu esamību uz tā.

"Alco-Bye" sastāvā ietilpst medus, citronu sula un ārstniecības augi, piemēram, dižzirdzene, muskatrieksts un kanēlis, akcentēja Strazdiņš. Pateicoties muskatrieksta esamībai preparātā, izzūd alkohola smarža mutē.

Kā liecina "Firmas.lv" sniegtie dati, "Nikafarm" apgrozījums pērn bija 456 661 lats, bet 2010. gadā šis rādītājs bija 470 467 lati. 2011. gadu uzņēmums noslēdza ar 11 321 lata zaudējumiem.