Aptauja Rīgā. Kā vērtējat pensiju indeksāciju?

(Komentēt)
Aptauja Rīgā. Kā vērtējat pensiju indeksāciju? Foto: Liene Ozola un arhīvs
2018. gada 15. augusts, 10:46

Pēc indeksācijas šā gada 1. oktobrī visiem pensionāriem pensijas būs lielākas – vidējais vecuma pensijas apmērs augs par 18,27 eiro, savukārt lielākais iespējamais palielinājums būs 27,50 eiro, ja darba stāžs ir 40 gadu un indeksējamais pensijas apmērs ir 382 eiro.

Proti, tiks palielinātas pensijas un atlīdzības vai to daļu apmērs, kas nepārsniedz 382 eiro, vēsta Labklājības ministrija. Savukārt tām pensijām un atlīdzībām, kuras ir lielākas par 382 eiro, indeksēs daļu no piešķirtās summas – 382 eiro.

Valentīna, pensionāre
Man ir liela pensija, nepilni 600 eiro, tā ka man ir tā – ja arī būs pielikums, to "apēdīs" nodokļi. Es vienreiz rēķināju, ka no savas nopelnītās pensijas gadā es apmēram 1000 eiro samaksāju nodokļos.
Laimdota, putnkope
Es domāju, ka labāk, lai pieliek pensijām, nevis ņem nost. Un tas, ka to dara pakāpeniski, ir prātīgi, pretējā gadījumā valsts būtu spiesta aizņemties milzu summas. Cik var atļauties, tik pieliek.
Valentīna, pensionāre
18 eiro – tas ir ļoti maz, jo es, piemēram, visu mūžu esmu nostrādājusi par pedagogu, bet tagad pensijas vecumā esmu maznodrošinātā statusā, un arī 18 eiro manā situācijā nebūs izeja.
Modris, pensionārs
Es neticu, ka man pieliks, jo man ir mazs darba stāžs. Man ir 78 eiro pensija, tas nav pat iztikas minimums. Pērn pielika 3 eiro, bet kas tas ir?
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Meklēšana

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
Atkritumu apsaimniekošana – ceļu daudz, bet mērķis viens aprinkis.lv/index.php/sabi… pic.twitter.com/S6UYqfKMFd
aprinkislv
Gaidāmās Eiropas Parlamenta vēlēšanas nemēdz būt kupli apmeklētas. Ļoti slikti! Viedoklis: Kurš maksā, tas pasūta..… twitter.com/i/web/status/1…
aprinkislv
Stopiņu florbolisti @Stopini_Latvia @FSMasters patur savā īpašumā Pierīgas čempionu titulu 2.@kekavaLV , 3.… twitter.com/i/web/status/1…

Twitter Citi raksta

ZVskola
Starptautiskā volejbola turnīrā Igaunijā U-14 vecuma grupas meiteņu volejbola komandai 1.vieta. Apsveicam! pic.twitter.com/HkoL2JG7ro
Adazu_novads
Izmaiņas satiksmes organizācijā 1.jūnijā Gaujas svētku laikā ej.uz/buxd
Saulkrastic
Šodien, 17.maijā, ūdens temperatūra +5,8C. #Saulkrasti pic.twitter.com/kPHtFFWTfn

Saistītie raksti


Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2019