07.08.2014 10:34

Latvijas uzņēmēji palīdz vākt ziedojumu, lai ārzemēs dzīvojošo tautiešu bērni varētu apgūt dzimto valodu

Autors  Apriņķis.lv
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Latvijas uzņēmēji palīdz vākt ziedojumu, lai ārzemēs dzīvojošo tautiešu bērni varētu apgūt dzimto valodu arhīvs

Biedrība "Nacionālo uzņēmēju padome" (NUP) palīdzēs ārvalstīs dzīvojošajiem latviešiem nodrošināt latviešu valodas apmācību vietējās skolās.

Izglītības un zinātnes ministrija ir paudusi viedokli, ka no budžeta nevar atrast finanšu līdzekļus tam, lai Anglijā un Īrijā dzīvojošajām tautiešu ģimenēm nodrošinātu vietējās skolās latviešu valodas apmācību.

Tādēļ NUP biedri nākuši klajā ar iniciatīvu, atverot ziedojumu kontu (LV18HABA0551038792321, Swedbank), kura mērķis ir saziedotos līdzekļus izmantot latviešu valodas mācību stundu nodrošināšanai emigrējušajiem latviešiem.

"Mēs to darām, jo izjūtam atbildību par Latvijas nākotni – valoda ir mūsu bagātība, kods, ar kura palīdzību nākamajām paaudzēm nododam informāciju par savu latvietību, kas nav tulkojama svešvalodā. Mūsu tautieši ārzemēs, Lavijas pilsoņi, ir kvalificējami kā diaspora, par kuras atbalstu jālemj atsevišķi, un mēs nešaubāmies par šādas palīdzības nepieciešamību," uzsver NUP valdes priekšsēdētājs Oskars Dzirkalis.

"NUP kā sociāli aktīva un atbildīga uzņēmēju grupa vēlas, lai latvieši ar laiku atgrieztos atpakaļ uz dzīvi Latvijā, tādēļ, ja valsts nevar vai nevēlas atrast līdzekļus latviskuma uzturēšanai un latviešu valodas mācīšanai pilsoņiem ārzemēs, tas jādara mums, pašiem latviešiem. Mums jābūt pateicīgiem, ka mums ir nacionāli domājoši un Latviju mīloši uzņēmēji, kuri ir ar mieru ziedot līdzekļus tam, lai latviešu valoda tiktu pilnvērtīgi lietota ģimenēs, kuras dažādu apstākļu dēļ izvēlējās izbraukt no valsts. Un, kas zina, varbūt pēc pāris gadiem šie cilvēki atbrauks atpakaļ uz Latviju, jo nebūs zudusi būtiskākā saite ar dzimteni – latviešu valodas zināšanas."