Pirms divām nedēļām – 22. jūlijā – stājās spēkā Sa­tversmes preambula.

Krists Kalniņš jau 16 gadus ir mācītājs. Strādājis Cēsīs un Čikāgā, bet pēc atgriešanās no Amerikas jau četrus gadus ir Rīgas Vecās Sv. Ģertrūdes baznīcas draudzes gans.

Ilmārs Rubenis ir gan ugunsdzēsējs glābējs, gan viens no Mežaparka un Baldones luterāņu draudžu mācītājiem.

Savā runā Zigfrīda Annas Meierovica piemiņas vakarā (1935) dzejnieks Edvarts Virza uzsvēra, ka nepieciešams uzturēt možu tautas atmiņu, pieminēt piemiņas cienīgos:

Viens no mūsu tautas spožākajiem juristiem ir izstrādājis preambulu Latvijas Satversmei. Tas ir nopietns solis mūsu valsts nostiprināšanai, līdzīgi kā pirmie trīs jau spertie: pievienošanās Eiropas Savienībai (ES), iestāšanās NATO un eiro ieviešana.

4. jūnijā Dailes teātrī gaidāma šīs sezonas pēdējā Mazās zāles pirmizrāde – pirms vairāk nekā gadsimta sarakstītā Jukuma Palēviča joku luga "Preilenīte". Izrādes režisors Kārlis Auškāps uzskata, ka daudzus iestudējumus piedzīvojušais stāsts šarmu nav zaudējis, jo latviešu "tikumi" simt gadu laikā tā arī nav mainījušies.

Aizvadītā gada nogalē ielikumā "Tepat, Eiropā" vēstījām par kādu patīkamu jaunumu – Ķemeru nacionālais parks saņēmis Eiropas ilgtspējīga tūrisma hartas sertifikātu.