Deviņdesmito gadu pirmo pusi Latvijā daudzi atceras ar Bankas "Baltija" piedzīvoto krahu. Ap to laiku tika dibināta vēl viena banka ‒ nu jau bēdīgi slavenā miljonāriem Valērijam Karginam un Viktoram Krasovickim piederošā "Parex", kas bankrotēja 2008. gadā.

"Parex bankas" glābšanā iesaistījās Latvijas valsts, kuras ieguldījums tajā kopš 2008. gada nogales kopumā ir vairāk nekā miljards latu. Tas arī bija viens no iemesliem, kādēļ Latvijas valdība bija spiesta uzņemties vairākus miljardus latu lielas parādsaistības, lai pārvarētu finanšu un pārvaldes krīzi.

Lai maksimāli ātrā laikā un efektīvi atgūtu valsts ieguldītos līdzekļus, 2010. gadā tika nolemts sadalīt "Parex banku", labos finanšu aktīvus pārnesot jaunizveidotajā "Citadeles" bankā, bet "Parex" palika sliktie un grūti atgūstamie aktīvi (kredīti), arī lielākā daļa valsts termiņnoguldījumu, ko pārņēma problemātisko aktīvu pārvaldītājs "Reverta".

Laikā, kad "Citadele" darbojās valsts pārvaldībā, atgūti vairāk nekā 510 miljoni latu no bijušās "Parex" radītajiem zaudējumiem, un jaunizveidotā banka strādā ar peļņu un labiem finanšu rādītājiem.

Neraugoties uz to, 2014. gada septembrī, burtiski pāris nedēļas pirms 12. Saeimas vēlēšanām, valdība, partijas "Vienotība" un Zaļo un Zemnieku savienības izpildījumā, ļoti ātrā tempā nolemj, ka veiksmīgi strādājošā banka steidzami jāpārdod ASV investīciju fondam "Ripplewood Holdings" par neadekvāti zemu cenu, par to nesniedzot detalizētu informāciju, kas rada aizdomas, ka tas notiek atsevišķu politiķu un tiem pietuvinātu personu interesēs, kā arī, ņemot vērā Latvijas valstij neizdevīgo pārdošanas līgumu, par tās izzagšanu, jo šajā brīdī šāds darījums nodara lielus zaudējumus, līdzīgi kā brīdī, kad bankrotēja "Parex".

"Citadeles" afēra

Meklēšana

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
Tēlaini izsakoties, NA piedāvā GKR nevis pāriet frontes otrā pusē, bet kapitulēt. @Maris_Zanders Ierakumu manevri… twitter.com/i/web/status/1…
aprinkislv
Čiekurciema patiesības. Gāzes termināļa dzirksteles aprinkis.lv/index.php/vied… pic.twitter.com/lJz5jnUPpg
aprinkislv
Austrijas pērles: mūzika, vīns, pilis un našķi aprinkis.lv/index.php/atpu… pic.twitter.com/yftK6dOZgw

Twitter Citi raksta

Marupes_novads
Vasara un aktīvā atpūta ir kopsaucējs lieliskai laika pavadīšanai kopā ar saviem mīļajiem. Aicinām piedalīties auto… twitter.com/i/web/status/1…
Sigulda_turisms
No 26. līdz 28. jūlijam gleznainajā Siguldas pilsdrupu estrādē norisināsies Starptautiskie Siguldas Opermūzikas svē… twitter.com/i/web/status/1…
Adazu_novads
Ādažu jaunā sākumskola pieņemta ekspluatācijā adazi.lv/adazu-sakumsko… pic.twitter.com/IL0UFTwZdl

Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2019