24.03.2015 18:26

”Māras solis” – visaptveroša valsts atbalsta programma ģimenēm ar bērniem

Autors  Apriņķis.lv
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
”Māras solis” – visaptveroša valsts atbalsta programma ģimenēm ar bērniem Saeimas kanceleja

Saeimas Demogrāfijas lietu apakškomisijas deputāti otrdien pauda atbalstu Nākotnes fonda prezentētajiem priekšlikumiem par iespējām, kā uzlabot demogrāfisko situāciju valstī.

Nākotnes fonds piedāvā ieviest visaptverošu programmu "Māras solis" ģimenēm ar bērniem, kas būtu realizējama līdz Latvijas valsts simtgadei 2018. gadā, lai dotu ieguldījumu un radītu drošu pārliecību par nākotni ģimenēm ar bērniem, Saeimas preses dienestu informēja apakškomisijas priekšsēdētājs Imants Parādnieks.

I. Parādnieks izteicās, ka galvenie virzieni programmas "Māras solis" realizācijai, ir visaptveroša valsts politika – tiešs valsts finansiālais atbalsts ģimenēm ar bērniem, tāpat arī laulības un ģimenes institūtu stiprināšana.

Svarīgi ir izveidot mērķtiecīgu valsts politiku, par pamatu ņemot citu valstu labās prakses piemērus demogrāfijas uzlabošanas jomā, piemēram, Igaunijas pieredzi, kur, valstij mainot demogrāfijas politiku, ievērojami paaugstinājās dzimstības līmenis, uzsver apakškomisijas vadītājs.

I. Parādnieks arī norāda, ka ir jāizstrādā demogrāfijas atveseļošanās karte, kuras izveides nepieciešamība ietverta arī valdības deklarācijā.

Demogrāfijas lietu apakškomisijas deputāti pauda atbalstu Nākotnes fonda priekšlikumiem, norādot, ka programmas "Māras solis" ietvaros ir jāpalielina iedzīvotāju ienākuma nodokļa atvieglojums ģimenēm ar bērniem un jānodrošina kvalitatīvas brīvpusdienas skolās no 1. līdz 9. klasei.

Tāpat būtiski nodrošināt un paplašināt ģimenes mājokļa politiku, līdzsvarot pensiju sistēmu, palielināt ģimenes valsts pabalstu par otro un trešo bērnu, kā arī nodrošināt adekvātas sociālās garantijas krīzes situācijās.