09.10.2013 10:07

"Latvijai 95" – uzzini pats un pastāsti Latvijai ar konkursa palīdzību! (papildināta 29.10.)

Autors  Apriņķis.lv
Novērtēt šo ziņu
(1 balsojums)
"Latvijai 95" – uzzini pats un pastāsti Latvijai ar konkursa palīdzību! (papildināta 29.10.) www.foto.delfi.lv

Portāls "Apriņķis.lv" un laikraksts "Rīgas Apriņķa Avīze" rīko pētniecisko darbu konkursu "Latvijai 95", kurā skolu jaunieši kopā ar pedagogiem aicināti izzināt sava novada vēsturi un citus Latvijas iedzīvotājus apzināt Latvijas vēstures lappuses savā novadā.

Mēs visi zinām Latvijas vēsturi, valsts tapšanu, brīvības cīņas, zinām datumus, kas nozīmīgi mūsu valstij, taču mūsu Latviju vispirms veido mazās pilsētiņas, mazie ciemati un novadi. Bez tiem nebūtu Latvijas. Tieši no šīm vietām sākas Latvija un tās vēsture. Tāpēc aicinām ikvienu, kas vēlas ierakstīt sava novada notikumus valsts vēsturē, intervēt vecvecākus, kaimiņus, vēstures zinātājus, uzfilmēt stāstījumu video sižetā, izveidot reportāžu, uzrakstīt eseju, stāstu – visu, kas vien var palīdzēt apzināt plašāku Latvijas vēsturi, iekļaujot mazos notikumus no vietējiem novadiem.

Konkursā aicināti piedalīties vispārējo un speciālo skolu pamatskolas un vidusskolas skolēni, kā arī Rīgas, Pierīgas un citu Latvijas novadu iedzīvotāji. Darbi tiks vērtēti trijās vecuma kategorijās (pamatskola, vidusskola un pieaugušie).

Darbus var iesniegt kā esejas, intervijas, aprakstus par vienu no piecām tēmām:
• Valsts tapšanas laiks manā novadā;
• Cīņa par neatkarību Latvijā;
• Pretošanās kustība manā novadā;
• Barikāžu laika (1991. gads) notikumi manā novadā vai dzimtā;
• Cīņa par latviski patriotiskām vērtībām mūsdienu Latvijā.

Konkursa mērķis ir veicināt jauniešu un novada iedzīvotāju interesi par sava novada vēsturi, kā arī stiprināt jauniešu un novada iedzīvotāju lokālpatriotismu, jo tieši sev tuvākajā apkārtnē sākas mūsu katra emocionālā saikne un atbildīgums par saviem līdzcilvēkiem, valsti un tautu.

Labāko darbu autoru apbalvošana notiks 18. novembrī Latvijas Kara muzejā plkst. 12.
Konkursu atbalsta Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Valstiskās audzināšanas apakškomisija, Latvijas Kara muzejs, Oriģinālas latviešu rotas no "Cita Rota", portāls "Ogrenet.lv", laikraksts "Ogres Vēstis Visiem", interneta bibliotēka "Atlants.lv".

Darbi jāiesūta līdz 2013. gada 7. novembrim uz e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai "Rīgas Apriņķa Avīzes" redakcijai Lāčplēša ielā 24, LV-1011, ar norādi "Konkursam".
Konkursa nolikums pieejams šeit. Informatīvais plakāts (PDF) lejupielādei, drukai, izsūtīšanai.