22.01.2014 11:59

Laimdota Straujuma – pirmā sieviete Latvijas premjera amatā

Autors  Apriņķis.lv
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Laimdota Straujuma – pirmā sieviete Latvijas premjera amatā Saeimas kanceleja un Valsts kanceleja

Trešdien Saeima ārkārtas sēdē apstiprināja Laimdotas Straujumas veidoto valdību. Par uzticības izteikšanu Ministru kabinetam balsoja 64 deputāti, pret bija 27, bet atturējās divi deputāti.

L. Straujuma ir pirmā sieviete valdības vadītāja krēslā.

Jauno valdību veidos iepriekšējās koalīcijas partijas – "Vienotība", Reformu partija (RP), nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK), kā arī seši pie frakcijām nepiederošie deputāti, pieaicinot līdz šim opozīcijā esošo "Zaļo un zemnieku savienību" (ZZS).

L. Straujumas vadītajā valdībā aizsardzības ministrs būs Raimonds Vējonis (ZZS), ārlietu ministrs – Edgars Rinkēvičs (RP), ekonomikas ministrs – Vjačeslavs Dombrovskis (RP), finanšu ministrs – Andris Vilks ("Vienotība"), iekšlietu ministrs – Rihards Kozlovskis (RP), izglītības un zinātnes ministre – Ina Druviete ("Vienotība"), kultūras ministre – Dace Melbārde (VL-TB/LNNK), labklājības ministrs – Uldis Augulis (ZZS), satiksmes ministrs – Anrijs Matīss ("Vienotība"), tieslietu ministre – Baiba Broka (VL-TB/LNNK), veselības ministre – Ingrīda Circene ("Vienotība"), vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs – Einārs Cilinskis (VL-TB/LNNK), zemkopības ministrs – Jānis Dūklavs (ZZS).Šajā valdībā ir seši jauni ministri, kas nestrādāja iepriekšējā Valda Dombrovska ("Vienotība") vadītajā Ministru kabinetā, – J. Dūklavs, E. Cilinskis, R. Vējonis, B. Broka, U. Augulis un I. Druviete.

Jauno valdību Saeimas balsojumā neatbalstīja opozīcijā esošā politiskā apvienība "Saskaņas centrs". Divi pie frakcijām nepiederošie deputāti Vladimirs Reskājs un Inga Vanaga, kuri nav pašreizējā koalīcijas sastāvā, atturējās. Balsojumā nepiedalījās jaunās koalīcijas deputāti Valdis Liepiņš un Juris Viļums no Reformu partijas, kā arī pie frakcijām nepiederošie deputāti Inga Bite un Dāvis Stalts, kuri nepārstāv jauno valdību.

"Ir skaidrs, ka šīs valdības darbam atvēlētais laiks būs īss, jo nepilnu deviņu mēnešu laikā notiks Eiropas parlamenta un Saeimas vēlēšanas. Es aicinu jauno Ministru kabinetu strādāt kā vienotai un atbildīgai komandai, veicot sev uzticētās izpildvaras funkcijas un apliecinot to, ka politika var būt patiesi atbildīga un profesionāla," trešdien uzstājoties valdības pirmajā sēdē, teica Valsts prezidents Andris Bērziņš.