Nepietiekams miegs parasti tiek uzskatīts par vienu no galvenajiem iemesliem, kādēļ rodas tā sauktie "maisiņi" zem acīm. Taču bez noguruma un negulētām naktīm to spēj ietekmēt arī citi apstākļi. Kāpēc veidojas šie "maisiņi", kā no tiem pēc iespējas ātrāk un efektīvāk atbrīvoties?

Saaukstēšanās ir klasiska gada visaukstāko mēnešu problēma. Tā ik pa brīdim valda ikvienās mājās, birojā, skolā un sporta klubā. Tikai retais spēj visu gadu izvairīties no saaukstēšanās un pierādīt, ka spēcīga imūnsistēma, ikdienas režīma ievērošana un dažādu palīglīdzekļu līdzdalība spēj nodrošināt izvairīšanos no nepatīkamās saaukstēšanās.

Šovasar, kad saulainās dienas ar karstumu pārāk nelutina, ikvienu silto dienu gribas izbaudīt dubultā – doties uz pludmali, atpūsties pie dabas un ļauties saules stariem. Tomēr svarīgi atcerēties, ka bieži vien, vēloties atgūt nokavēto un pārāk ilgi uzturoties saulē, pavisam viegli ir pārsauļoties, gūt karstuma dūrienus un ādas apdegumus.

Iestājoties vasarai, tā vien gribas doties pie dabas un baudīt gaišos un garos vakarus, tomēr siltā gadalaika atnākšana nozīmē arī kukaiņu pamošanos, kas nereti sabojā patīkamo atpūtu. Kā izbaudīt vasaru pilnvērtīgi, pasargājot sevi no insektu kodumiem un ērcēm?

Šoziem, pēc ekspertu prognozēm, gripas epidēmija varētu iestāties ātrāk nekā ierasts. Tāpēc jau tagad ir jāpievērš liela uzmanība profilaktiskiem higiēnas pasākumiem – bieži jāmazgā rokas, jāvēdina telpas.

Līdz ar auksto un ziemīgo laiku, klāt ir arī saaukstēšanās sezona, kad palielinās augšējo elpceļu iekaisumi. Tad talkā tiek likti dažnedažādi medikamenti iesnu, sāpoša kakla un klepus mazināšanai, kuri palīdz gādāt par labāku pašsajūtu un saīsināt slimošanas laiku.

Vasarā sieviešu kājas ir uzmanības centrā, taču tieši šobrīd saglabāt tās skaistas ir īpaši grūti. Tiešā saules gaisma un raupjas smiltis pēdas padara sausas un cietas, bet ar jaunām siksiņkurpēm nemitīgi tiek uzberztas tulznas. Lai tavas kājas būtu skaistas visu sezonu, tās nepieciešams rūpīgi aizsargāt un kopt.

Svinīgais Jāņu cienasts vienmēr ir tik vilinošs, un tu ik reizi apēd veselu ķimeņu siera rituli, trīs šašlika porcijas, vecmāmiņas svaigi cepto rabarberu plātsmaizi un vismaz duci speķa pīrādziņu? Visticamāk, ka pēc tik daudz apēstā juties pārēdies.

Nav noslēpums, ka ikviena farmaceita pienākums ir aptiekas klientiem sniegt konsultācijas par medikamentu pareizu lietošanu un to glabāšanu. Taču atsaucīgi un laipni farmaceiti ar lielāko prieku sniegs ne tikai profesionālu padomu par veselības aprūpi, bet arī atbildēs uz visiem interesējošajiem jautājumiem.

Paaugstināts risks saslimt ar gripu nav tikai pārpildītā autobusā, kurā siltais un mitrais gaiss ir īpaši pateicīgs vīrusa izplatībai. Pietiek vien ar jau saslimuša kolēģa pildspalvu, pēc kuras izmantošanas kaut vai netīšām gadās pieskarties savai sejai.

Kas gan rada labāku Ziemassvētku sajūtu par svaigi ceptu piparkūku, sulīgu mandarīnu un egļu skuju aromātu? Šīs smaržu kombinācijas rada ne tikai īpašu svētku noskaņu, bet tām ir arī ārstnieciska nozīme, ja tās tiek lietotas ēterisku eļļu veidā.