30.07.2018 09:21

Carnikavietis Skujiņš Elizejas laukos noslēdzis savu debijas “Tour de France” velobraucienu Trek - Segafredo komandas arhīvs

Svētdien Francijas galvaspilsētā Parīzē noslēdzās leģendārais daudzienu velobrauciens "Tour de France", kura kopvērtējumā pirmo reizi karjerā uzvarēja "Sky" komandas pārstāvis Geraints Tomass. Carnikavietis Toms Skujiņš no "Trek-Segafredo" vienības debijas reizē kopvērtējumā ieņēma 82. vietu.

23 gadus vecais velsietis Geraints Tomass vadību kopvērtējumā pārņēma jau 11. posmā. Divos posmos viņš izcīnīja uzvaras, bet vēl četros ierindojās labāko trijniekā. Otro vietu ieguva Toms Dumulēns ("Sunweb"), bet trešā vieta četrkārtējam "Tour de France" kopvērtējuma uzvarētājam Kristoferam Frūmam, informēja Latvijas Riteņbraukšanas federācija.

Toms Skujiņš godam nesa Latvijas vārdu pasaules vadošajā velobraucienā. Piektajā posmā Toms iesaistījās atrāvienā, uzvarēja kalnu starpfinišos un savās rokās ieguva kalnu karaļa kreklu. Šajā prestižajā kreklā latvietis startēja līdz pat desmitajam posmam.

Jāizceļ arī Toma Skujiņa izcīnītā piektā vieta tūres 15. posmā. Mūsu sportists šajā etapā iesaistījās dienas atrāvienā un pēdējos kilometros deva iespēju par uzvaru cīnīties komandas kapteinim Baukem Mollemam, pats finišējot piektajā vietā, kas ir augstākais panākums Latvijas sportistiem "Tour de France" kopš 2003. gada.

Tomēr svarīgāks par visu Tomam debijas reizē bija darbs komandas labā. Viņš paveica lielu darbu "Trek – Segafredo" vienīgajā uzvaras posmā – Rubē etapā nepārspēts palika Degenkolbs.

Otrdien, 31. jūlijā, ikvienam riteņbraukšanas sporta cienītājam būs lieliska iespēja izbraukt kopīgu treniņu ar Tomu Skujiņu. Šo unikālo iespēju piedāvās veikals "Veloprofs". Treniņa sākums plkst. 18.00, bet pēc treniņa pulcēšanās vietā – veikalā "Veloprofs" (Brīvības gatvē 401) notiks neformālas sarunas par piedzīvoto "Tour de France" velobraucienā.