Drukāt šo lapu
25.04.2018 20:54

BK "Ķekava" basketbolisti uzvar Valmierā un sasniedz LBL2 finālu

BK "Ķekava" basketbolisti uzvar Valmierā un sasniedz LBL2 finālu arhīvs

Latvijas Basketbola līgas otrās divīzijas finālā iekļuvis basketbola kluba "Ķekava"/"Optibet" spēlētāji, kuri trešdien pusfināla sērijas otrajā spēlē viesos pārspēja "Valmiera Glass"/Vidzemes Augstskolas basketbolistus, revanšējoties par zaudējumu pusfinālā pirms gada.

Kopš Ķekavas un Valmieras basketbolistu pirmās pusfināla spēles pagājušas jau divas nedēļas, kuru laikā trīs BK "Ķekava" spēlētāji – Nauris Miezis, Agnis Čavars un Mārtiņš Šteinbergs – 3x3 basketbola komandas "Rīga Ghetto Basket" sastāvā piedalījās divos "Challenger" sērijas turnīros Dienvidkorejā un Ķīnā, pirmajā tika līdz pusfinālam, bet otrajā uzvarēja. Trešdien Valmierā visi trīs bija viesu komandas pamatsastāvā.

Pirmajā puslaikā cīņa ritēja mainīgām sekmēm, taču nevienas komandas pārsvars nepārsniedza piecus punktus. Ķekavieši no 13:17 panāca 20:17, drīz pēc tam atkal bija zaudētājos 23:28, bet puslaiku tomēr noslēdza savā labā 36:33.

Otrā puslaika pirmajās divās minūtēs BK "Ķekava" sasniedza lielāko starpību spēlē (43:36). Dažas minūtes vēlāk valmierieši to atkal samazināja līdz diviem punktiem (51:49), tomēr atlikušajā laikā viesi lielākoties ar pamatsastāva spēlētāju pūlēm nosargāja 4-8 punktu pārsvaru un pabeidza cīņu 86:74 (sērijā 2:0).
Ķekaviešu labā Harijs Rubenis guva 26 punktus, Nauris Miezis 24 un Niks Saknītis 12 punktus.

BK "Ķekava" pretinieki LBL2 finālsērijā būs Rīgas Stradiņa universitātes studenti, kuri, pamatturnīru pabeiguši tikai septītajā vietā, izslēgšanas turnīrā pieveica ranga otro un trešo klubu BK "Jelgava"/LLU un "Gulbenes bukus". Finālistu abās šīs sezonas savstarpējās spēlēs vēl rudens pusē uzvarēja ķekavieši (91:82 un 90:88).

Pagājušajā sezonā, debitējot LBL otrajā divīzijā, BK "Ķekava" izcīnīja trešo vietu.