Drukāt šo lapu
02.03.2018 21:51

Saulkrastu basketbolisti nodrošina uzvaru pirmajā ceturtdaļā, ķekavieši – pēdējā arhīvs

Latvijas Basketbola līgā piektdien uzvaras svinēja divas Pierīgas komandas. BK "Ķekava"/"Optibet" otrās divīzijas turnīrā sīvā cīņā viesos pārspēja Valmieras basketbolistus, bet Saulkrastu komanda trešās divīzijas spēlē savās mājās visai pārliecinoši pieveica rīdziniekus.

Ķekavas basketbolistu mačā ar "Valmiera Glass"/Vidzemes Augstskolas komandu trīs ceturtdaļas aizritēja punkts punktā, sāncenšiem pārmaiņus izvirzoties vadībā. Ceturtās ceturtdaļas sākumā viesi no 68:69 panāca šķietami izšķirošo 80:69 pārsvaru. Taču valmierieši nepadevās un 46 sekundes līdz pamatlaika beigām kārtējo reizi panāca izlīdzinājumu 84:84. Galotnē uzvaru Ķekavas klubam nodrošināja Roberts Pāže, vispirms realizējot pustālo metienu bet pēc tam arī divus sodus – 88:84.

R. Pāže viesu labā guva 13 punktus, bet rezultatīvākie ķekaviešu rindās bija Nauris Miezis (24 p.) un Niks Saknītis (22 p.). LBL2 turnīra tabulā viņi pēc uzvaru skaita (pa 16) panākuši līderus BK "Jelgava"/LLU basketbolisti, kuriem gan ir viena spēle rezervē.

Saulkrastu komandas spēlē pret BJBS "Rīga"/"Rīdzene-2" basketbolistiem mājinieki sāka neparasti rezultatīvi (11:1, 24:10), pirmajā ceturtdaļā vien guva 39 punktus (39:18), bet pirmajā puslaikā – 61 (61:44). Pēc pārtraukuma precizitāte kritās, taču saulkrastieši droši noturēja LBL3 pastarīšus 15-20 punktu atstatumā un pirmo reizi sezonā sasniedza simt gūto punktu robežu – 100:82.

Ģirts Duburs uzvarētājiem guva 29 punktus, Sebastians Vlažņevs 17 un Norberts Strazdiņš 11 punktus. Saulkrastiešiem otrā posma ieskaitē turnīrā par 10.-18. vietu šis bija piektais panākums 13 spēlēs, un pēc uzvaru skaita viņi panākuši tabulā augstāk esošo Jelgavas BJSS komandu – abas nu dala sesto (respektīvi piecpadsmito) vietu. Vēl atlicis aizvadīt trīs spēles.