Drukāt šo lapu
06.06.2018 15:50

Iepriekšēju balsošanu EP vēlēšanās plānots nodrošināt jebkurā vēlēšanu iecirknī

Autors  Apriņķis.lv
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Iepriekšēju balsošanu EP vēlēšanās plānots nodrošināt jebkurā vēlēšanu iecirknī arhīvs

Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija trešdien konceptuāli atbalstīja ierosinājumu iepriekšēju balsošanu Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās nodrošināt klātienē jebkurā vēlēšanu iecirknī.

Iniciatīvu grozījumiem Eiropas Parlamenta vēlēšanu likumā paudusi Centrālā vēlēšanu komisija (CVK), lai, pilnveidojot vēlēšanu procesu, vēlētājiem nodrošinātu plašākas iespējas piedalīties vēlēšanās, vēsta Saeimas preses dienests.

Plānots, ka vēlētāji iepriekš – triju dienu laikā pirms vispārējās vēlēšanu dienas – varēs balsot jebkurā citā vēlēšanu iecirknī. Šādu iespēju varēs īstenot, ja vēlēšanu iecirknis, kura vēlētāju sarakstā vēlētājs ir reģistrēts, un vēlēšanu iecirknis, kurā vēlētājs būs izvēlējies balsot, savstarpēji varēs nodrošināt vēlētāju sarakstu elektronisku datu apmaiņu.

Iepriekšējā balsošanā jebkurā iecirknī vēlēšanu komisijām savstarpēji būs jāpārliecinās, ka vēlētājs jau nav nobalsojis, kā arī jānodrošina iespēja vēlētāju izslēgt no saraksta, kur tas reģistrēts, un iekļaut tā iecirkņa vēlētāju sarakstā, kurā vēlētājs ieradies.

Patlaban iepriekšējā balsošanā vēlētājs var piedalīties tikai tajā vēlēšanu iecirknī, kura vēlētāju sarakstā ir reģistrēts.

Tāpat CVK rosinājusi nodrošināt plašākas iespējas piedalīties EP vēlēšanās tiem vēlētājiem, kuri atrodas ārvalstīs. Plānots, ka šie vēlētāji varēs balsot attiecīgajā ārvalstī izvietotajā vēlēšanu iecirknī. Patlaban, uzturoties ārvalstīs, vēlēšanās var piedalīties, balsojot pa pastu, vai savlaicīgi reģistrējoties, iepriekšējā balsošanā kādā no iecirkņiem Latvijā.

Par grozījumu Eiropas Parlamenta vēlēšanu likumā iesniegšanu izskatīšanai Saeimā Valsts pārvaldes komisija plāno lemt pēc likumprojekta anotācijas precizēšanas un atzinuma saņemšanas no Finanšu ministrijas.