Drukāt šo lapu
22.04.2018 20:34

Raidījums pauž aizdomas, ka Urbanovičam Pierīgā uz firmas vārda uzbūvēta māja

Autors  LETA
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Raidījums pauž aizdomas, ka Urbanovičam Pierīgā uz firmas vārda uzbūvēta māja Saeimas administrācija

Rīgā, uz Mārupes pusi esošajā Mežotnes ielā, uz kādas firmas vārda tapusi privātmāja, kuras patiesais saimnieks varētu būt Saeimas deputāts, "Saskaņas" viens no līderiem Jānis Urbanovičs, vēsta TV3 raidījums "Nekā personīga".

Lai arī Urbanovičs noliedz saistību ar jaunceltni Pierīgā, raidījums vēsta, ka viņš tur bieži uzturas, turklāt īpašums reģistrēts uz pašam savulaik piederējušas firmas vārda.

Zemesgrāmatas dati liecinot, ka savulaik uz šīs zemes gatavots daudzdzīvokļu mājas projekts, bet tas netika realizēts. Zeme nonāca "Parex bankas" slikto kredītu pārņēmējas "Reverta" īpašumā, līdz 2014. gada decembrī to par 60 700 eiro nopirkusi firma "Reviteko".

Firmas īpašnieces ir Saeimas deputāta Jāņa Urbanoviča abas meitas Ieva un Gunta. Laikā, kad noticis zemes darījums, firmā 10% piederējuši arī deputātam, savukārt valdes locekle bijusi Vineta Abramova, kuras vīru Anatoliju Abramovu pašlaik tiesā par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu "Rīgas Centrāltirgū".

Vairāki aptaujātie vietējie iedzīvotāji apgalvojuši, ka šajā nesen uzceltajā mājā dzīvojot deputāts. Viņu tur vairākas reizes piefiksējis arī raidījums. Kā liecina amatpersonas deklarācija, līdz 2014. gadam Urbanovičs kā savu īpašumu uzrādīja dzīvokli, pēc 2014.gada deklarācijā parādījās zeme, bet no 2015. gada - kopīpašums ar zemi un ēku.

Urbanovičs apgalvojis, ka būve pieder viņa radiem, bet viņš tur šad tad tikai aizbraucot, lai radiniekiem palīdzētu ar koka darbiem. "Es kaut ko daru tur," izteicies politiķis, "mūrēt es nevaru, bet ar koku es protu strādāt."

Raidījums atgādina, ka "Reviteko" veica veiksmīgu darījumu Rēzeknē - februāra sākumā "Saskaņas" vadītā Rēzeknes dome ārkārtas sēdē nolēma atpirkt zemes gabalu no uzņēmuma "Zaļās dzirnavas", kuru 91% īpašnieks ir "Reviteko".

2001. gadā "Lauku Avīze" izteica šaubas par to, vai Rēzeknes pievārtē tolaik 225 000 latu vērtā trīsstāvu 426 kvadrātmetrus lielā māja patiešām tiek būvēta deputāta māsai, kura strādāja par medmāsu. Laikraksts apgalvoja, ka "māja acīmredzami tiek būvēta Urbanoviča vajadzībām, jo tieši viņš pārrauga celtniecības gaitu". Pēc publikācijas VID veica pārbaudi, bet Urbanovičs tika sodīts tikai par kādu sīku neprecizitāti valsts amatpersonas deklarācijā.