Drukāt šo lapu
11.04.2018 11:00

Katra ceturtā skola pieteikusies konkursam "FIZMIX Eksperiments"

Autors  Apriņķis.lv
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Katra ceturtā skola pieteikusies konkursam "FIZMIX Eksperiments" publicitātes

Vairāk nekā tūkstotis pamatskolas vecuma jauniešu no visas Latvijas izvēlējušies papildināt savas zināšanas fizikā, startējot Latvenergo koncerna erudīcijas konkursā "FIZMIX Eksperiments". Rīgas reģionā par desmit ceļazīmēm uz finālu sacentīsies 45 skolu komandas.

Lai izzinātu fizikas daudzveidīgo dabu un praktisko pielietojumu ne tikai zinātnē, bet arī jaunajās tehnoloģijās, būvniecībā, IT jomā, sportā un pat kulinārijā, konkursam šogad pieteicies rekordliels dalībnieku skaits – 226 komandas ar 8. un 9. klašu skolēniem no 169 pamatskolām, informēja konkursa rīkotāji.

Konkursa atlases kārtā skolēni trīs nedēļu garumā veic eksperimentus un risina oriģinālus fizikas tematikas uzdevumus, kādi nav pieejami mācību grāmatās. Savukārt 12. maijā 60 zinošākās komandas no Kurzemes, Zemgales, Vidzemes, Latgales, Rīgas reģiona un Rīgas pilsētas tiksies vērienīgā finālā, lai cīnītos par galveno balvu – dalību Latvijā pirmajā fizikas vasaras nometnē. Tajā tiks piedāvāta plaša izglītojoši izklaidējoša programma gan pašiem dalībniekiem, gan skolas biedriem un visiem zinātkārajiem bērniem un jauniešiem.

Rīgas reģionu "FIZMIX Eksperiments" konkursā pārstāv dalībnieki no Siguldas, Mārupes, Babītes, Olaines, Ikšķiles, Ādažiem, Daugmales, Saulkrastiem un citām vietām. Ņemot vērā reģionā augsto konkursa dalībnieku skaitu (45 komandas), tajā sagaidāmas vienas no spraigākajām sacensībām par iekļūšanu finālā.

"Rīkojot erudīcijas konkursu, cenšamies jauniešus atraktīvā veidā motivēt sadraudzēties ar fiziku jau pamatskolā un iedrošināt turpināt šī mācību priekšmeta apgūšanu arī vidusskolā," saka AS "Latvenergo" Starptautisko attiecību un korporatīvās sociālās atbildības direktore Ingrīda Lāce.

"Pēdējos gados redzam, ka fizikas popularitātei un konkursa dalībnieku skaitam ir tendence augt. Tas ļoti priecē, jo nākotnē pieprasījums pēc speciālistiem ar fizikas zināšanām palielināsies gan inženiertehniskajās un dabaszinātņu profesijās, gan šķietami arī nesaistītās nozarēs kā, piemēram, medicīna, pārtikas produktu tehnoloģija vai IT."